Değerli Öğrenciler,

Biyomedikal bilimler, temel bilimlerin sağlık alanındaki araştırma ve uygulamaların iyileştirilmesine katkıda bulunmasıyla biçimlenen önemli bir alandır.

Biyomedikal Bilimler programında 21. yüzyılda dünyanın gereksinim duyduğu yapay organlar, biyosensörler, ilaç salımı sistemleri, spektroskopi, nanomalzemeler, biyoinformatik gibi alanlarda üstün nitelikli uzmanlar ve araştırmacılar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu programdan mezun olanlar akademide, araştırma enstitülerinde, sağlık kuruluşlarında ve biyomedikal mühendisliği alanındaki işletmelerde görev alabilir. Program sağlık alanındaki doktora çalışmalarına yönelik bir kariyer hedefi çizen profesyonellere de hitap etmektedir.

Programda Altınbaş Üniversitesinin çeşitli birimlerinden uzman ve dünya çapında adından söz ettirmiş akademik personel bulunmaktadır. Tez çalışmalarının yürütülmesi adına Mahmutbey ve Bakırköy Yerleşkelerinde çok sayıda laboratuvar, analitik cihaz, araştırma görevlisi ve teknisyen bulunmaktadır. Bu çalışmalar için üniversitenin araştırma fonundan da destek alınabilmektedir.

Biyomedikal Bilimler Yüksek Lisans Programına birçok alandan başvuru yapılabilir. Bunlar;

· Temel Bilimler (Fizik, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik)

· Mühendislik (Biyomedikal Mühendisliği, Biyomühendislik, Çevre Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği)

· Sağlık Bilimleri (Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veterinerlik)

Burada sıralanmayan yakın alanlardan da başvuru yapılabilir. Üniversitemizin bu güçlü programına katılımınızı memnuniyetle bekliyoruz.

Doç. Dr. Hakan KAYGUSUZ

Biyomedikal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı