SAĞLIK YÖNETİMİ DOKTORA PROGRAMI

Sağlık alanı sadece hekimlik hizmetleriyle sınırlı olmayıp, yönetim, işletme, hukuk vb. pek çok farklı disiplinleri de kapsar. Sağlık yönetimi doktora programları ise kişiye, hasta güvenliği, hizmet akreditasyonları, sağlık hukuku, sağlık harcamaları, sağlık sisteminin reorganizasyonu, sağlık kurumunun performans değerlendirmesi, sağlık kurumunda tesis yönetimi, sağlık kurumu yönetimi vb alanlarda bir yetkinlik kazandırır. Üniversitemizde, konu ile ilgili pek çok bölümün ve hastanenin bulunması nedeniyle, ders alanında da uzman öğretim üyelerinin görev alması mümkün olabilmektedir.

Sağlık yönetimi programı, kişilerin aynı zamanda araştırma alanında da beceri kazanmalarını sağlar. Doktora tez çalışmaları öncesinde, araştırma metodolojilerinin tartışıldığı ve araştırma planlaması çalışmalarının yapıldığı derslerimiz de bulunmaktadır.

Sağlık yönetiminin geniş kapsamlı ve multidisipliner yapısı nedeniyle, sağlık yöneticileri her tip sağlık kurumunda görev alabilirler.

Eğitim Yeri: Bakırköy Yerleşkesi – Gayrettepe Yerleşkesi.

Eğitim Saati: Hafta içi 9.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

Eğitim Dili: Sağlık Yönetimi Doktora Programı Türkçe olarak yürütülmektedir.

Program: Sağlık Yönetimi Doktora Programı; doktora ders aşaması, doktora yeterlik sınavı ve doktora tezi aşamasından oluşmaktadır.

Başvuru için tıklayınız.